Centrum Handlowe M1

Ekologiczna Wielkanoc

Ekologiczna Wielkanoc

 

Pisanki w naturalnym wydaniu

 

Jajka na Święta Wielkanocne odziewamy najczęściej w kolory. Barwniki, specjalne naklejki, czy folie termokurczyliwe. Jednak takie rozwiązania nie są ekologiczne, a ich "zdrowotność" również może pozostawić sporo do życzenia. Na szczęście wtedy echodzimy my - cali na kolorowo!

Naturalne barwniki

Aby uzyskać wspaniałe kolory w naturalny sposób wystarczy otworzyć lodówkę lub szufladę! Jesteśmy pewni, że znajduje się u Was w kuchni sporo naturalnych barwników. Wystarczy dany składnik wrzucić do wody, dodać odrobinę soli i gotować przez kilka minut, dodając na końcu odrobinę octu. Następnie w tym wyware zagotować jajka. Intensywność koloru zależeć będzie od długości gotowania w nim jajek. Możecie nawet wrzucić jajka do garnka już na etapie przygotowywania "wywawru". Nasze tajne składniki i kolory to:

 

Jajeczne ubrania

Aby stół Wielkanocny był wyjątkowy możecie również jajka... ubrać! Wystarczy serwetka i sznurek. Serwetę złóżcie w trójkąt, a następnie zwińce w "rolkę". Rozpłaszczoną owińcie dookoła jajka i kawałkiem sznurka zwiążcie uszy. Dla chętnych - można narysować kroliczą buźkę :)

 

 

Wesołych Świąt!