Centrum Handlowe M1

"Te dni" w wersji eko

"Te dni" w wersji eko

 

Jako M1 wspólnie z Różową Skrzyneczką* staramy się znieść tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki.

A jest ich trochę!

* Kubeczki menstruacyjne

Czy wiesz, że kubeczek jest banalny w "obsłudze" i może wytrzymać nawet od 8 do 12 godzin? Polecany szczególnie kobietom z intensywnym krwawieniem w nocy - zapewnia wyjątkowy komfort. Po użyciu wystarczy go opróżnić i umyć delikatnym detergentem. Występuje w różnych rozmiarach - możesz dobrać ich kilka - żeby czuć się komfortowo w każdym momencie miesiączki. Co ważne - możesz ich używać przez lata! Ceny kubeczków zaczynają się już od 30 złotych.

 

* Gąbeczki menstruacyjne

Bardzo miękkie i przyjazne w dotyku, proste w aplikacji i późniejszej higienie. Gąbeczki mogą używać praktycznie wszystkie kobiety, a po nawilżeniu wodą można je obciąć do żądanego rozmiaru. Gąbka jest komfortowa, dostosowuje się do ciała i nie zaburza pH w pochwie i nie powoduje wysuszanie błony śluzowej. Zawiera dużo ważnych dla naszego organizmu składników mineralnych. Zalecana jest również kobietom, które cierpią na alergie lub u których pojawia się też większa wrażliwość pochwy. Gąbeczki sa wielokrotnego użytku (mogą posłużyć nawet pół roku), a w dodatku są w 100% naturalne. Cena takiej gąbki zaczyna się od około 50 złotych.

 

* Majtki menstruacyjne

Na rynku dostępne są także specjalne majtki menstruacyjne, które zapewniają komfort do 12 godzin, więc zarówno na cały dzień w pracy i wyjście z przyjaciółką, czy przez całą noc - wystarczy je założyć. Są bardzo chłonne, przyjemne dla skóry, nie wydzielają zapachu, a przy tym nie przesiąkają. Po użyciu wystarczy je wypłukać, a później wyprać w pralce w 30% i można korzystać z nich przez bardzo długi czas. Majtki można kupić w rozmiarze od XS do XXXXL, więc każda znajdzie coś dla siebie! Koszt takich majtek to około 80zł. 

* Eko-środku higieniczne

Poza powyższymi "alternatywnymi" na półkach sklepowych pojawia się coraz więcej ekologicznych podpasek i tamponów. Wykonane z samych naturalnych składników, niepodrażniające, a także nie szkodzące naturze. Przed zakupem pamiętajcie żeby przeczytać ich skład na odwrocie - nie zawsze produkty z nazwą eko są faktycznie w 100% ekologiczne.

 

Menstruacja nigdy nie jest prosta i przyjemna, ale może zostać "poskromiona" dzięki rozmowom, dostępie do odpowiedniej edukacji i środków higieny. Dlatego w M1 montujemy Różowe Skrzyneczki, które codziennie wypełniane będą podpaskami, aby każda kobieta mogła w każdej chwili swobodnie a nich skorzystać.

*Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.