Centrum Handlowe M1

Dzień dziecka w stylu EKO

Dzień dziecka w stylu EKO

 

1 czerwca to nie lada wyzwanie dla rodziców. Co podarować dziecku, żeby „okres ważności” zabawki nie miał tylko 3 dni zabawy, a do tego było neutralne dla środowiska i po prostu ładne?

 

Mamy dla Was kilka podpowiedzi:

 

1. Zabawki z drewna

Najprostsze do znalezienia w – nie tylko w sklepach specjalizujących się w zabawkach. Drewniane klocki, pociągi i wiele innych znajdziecie również w marketach typu Auchan, czy bi1.

Jedną z najważniejszych zalet (poza byciem z naturalnego surowca) jest to, że są „długowieczne”. Mogą być puszczone w obieg i przez wiele lat cieszyć dzieci. Zazwyczaj neutralne kolorystycznie, niekoniecznie związane z aktualną, chwilową modą na jakąś postać czy bajkę.

W sklepach znajdziecie również drewniane zabawki do złożenia samemu, a także piękne, kolorowe puzzle!

 

2. Origami

Chcecie dać dziecku dobrą zabawę i skłonić, by uczyło się odpowiednich chwytów, kombinowania i dokładności? Origami to świetna zabawa! W sklepach znajdziecie nie tylko książki z instrukcjami zawierającymi wzory od prostych po bardzo skomplikowane kształty, ale nawet całe zestawy z akcesoriami ułatwiającymi składanie.

 

 

3. Makrama

Myślicie, że to trudne? Nie! Wystarczy sznurek i kilka drobiazgów, a można dać dziecku mnóstwo frajdy w zrobieniu własnej makramy, łapacza snów i innych, pięknych wzorów! Sami też możecie mieć dużo frajdy przy ich tworzeniu razem z dziećmi :)

Sprawdźcie prosty „przepis” na makramę:

 

Film pochodzi z kanału: 2lewe

 

4. Organiczna ciastolina

Ciastolina nie kojarzy się nam z czymś ekologicznym. Kolory, wątpliwy skład i dziwny kolor pozostający na dłoniach, albo na dywanie ;)

 Ale jest też organiczna wersja – polubią ją zarówno dzieci, jak i osoby dbające o środowisko. Nie jest perfumowana, a jej skład jest zatwierdzony do kontaktu z żywnością.