Centrum Handlowe M1

Sprzątanie w wersji ekologicznej

Sprzątanie w wersji ekologicznej

Kwasek cytrynowy, soda oczyszczona, ocet i do boju!

 

Czy wiesz, że te 3 składniki wystarczą, żeby zrobić większość środków czystości do naszego domu? Ba! Nawet płyn do zmiękczania tkanin.

Ps. To nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązania :)

 

Potrzebne będą; woda, 2-3 łyżeczki kwasku cytrynowego albo kilka łyżek octu.

Dokładne odmierz składnik (w zależności od tego, który wybierzesz), wsyp do czajnika, zalej wodą i włącz. Później, dla wzmocnienia efektu, można powtórzyć zabieg. Proste? Proste!

 

Potrzebne będą: 1 łyżka octu, 500ml wody

Produkty najlepiej rozmieszać w starej butelce ze spryskiwaczem. Następnie spryskać szyby i lustra i wytrzeć je do sucha.

 

Potrzebne będą: 200ml ciepłej wody, 2 łyżeczki kwasku cytrynowego i 10 kropki olejku zapachowego – polecay z drzewa herbacianego, ponieważ działa bakteriobójczo

Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj (np. w słoiku) i dodawaj po 2 łyżki gotowego płynu do płukania.

 

Potrzebne będą: pół szklanki sody oczyszczonej i 2 łyżki octu, ewentualnie odrobina wody

Dokładnie mieszamy składniki – najlepiej w misce. Następnie delikatnie przecieramy szmatką lub gąbką miejsca, gdzie znajdują się zacieki.

 

Potrzebne będą: 2 litry ciepłej wody, 1,5 szklanki octu, kilka kropel olejku eterycznego (może być znów herbaciany)

Wymieszaj składniki, najlepiej w dużej misce. W przygotowanym roztworze zamocz szmatkę i umyj podłogę. Spokojnie, zapach octu zniknie po chwili.

 

Poza tymi prostym do przygotowania „patentami”, w drogeriach i hipermarketach można znaleźć całe strefy z ekologicznymi środkami czystości, które pochodzą z naturalnych składników i są bezpieczne również dla najmłodszych.

#BądźŻyczliwy dla planety! <3