Centrum Handlowe M1

Choinko, choinko :)

Choinko, choinko :)

Co dalej z naszymi świątecznymi drzewkami?

 

Gdzie wyrzucić choinkę po świętach? Przede wszystkim drzewka, mimo że jest biodegradowalne, czyli rozkłada się bez szkody dla środowiska naturalnego, nie wyrzucamy, gdzie popadnie. Choinka to odpad zielony, biodegradowalny i właśnie do tej sekcji ją wyrzucamy – jest to brązowy kosz. Jednak zwróćmy uwagę na fakt, że kosze te zazwyczaj są male i niekoniecznie pojemne, a my + nasi sąsiedzi = całkiem pokaźna liczba choinek.

Zazwyczaj w okresie poświątecznym można również zostawić je blisko śmietników w jednym miejscu, żeby odpowiednie służby je zabrały. Jednak nie róbcie tego na własną rękę. Zazwyczaj administracja osiedla lub konkretne służby informują, gdzie i kiedy najlepiej pozostawić drzewko.

Jeśli kupiliście choinkę w doniczce, można ją oddać do najbliższej szkółki leśnej lub zasadzić w ogrodzie :)

A jeszcze jakieś rozwiązania?

Choinki tworzą świetnąną ściółkę, którą można wykorzystać w dnicach, czy wokół drzew lub krzewów w ogrodzie. Rozrobniona pomoże uniknąć zamarzaniu gruntu podczas mrozów, zapobiega erozji gleby podczas obfitych opadów, ale też ładnie dodaje ładnego wyglądu. 

Ale to nie wszystko! Choinka może dać nam piękny aromat na dlugo po Świętach. Czego potrzebujemy? Płaskiego naczynia, do którego nalewamy wody. Do środka wkładamy plaster pnia, gałązki z igłami, laski cynamonu, goździki, i jeśli macie - surową żurawinę. Naczynie upostawcie w ciepłym miejscu. Kiedy woda zacznie się nagrzewać, ten piękny leśno-korzenny zapach zacznie wypełniać dom. Po kilku dniach trzeba dolać wody i wymienić składniki na nowe :)