Centrum Handlowe M1

Naturalna kosmetyczka

Naturalna kosmetyczka

Naturalna kosmetyczka


 

Jak już niejednokrotnie przekonaliśmy się - ekologia często idzie w parze z ekonomią. Tak jest i tym razem! Zróbmy przegląd kosmetyczek, gdzie pokażemy Wam na czym można oszczędzić.

 

Płatki kosmetyczne

Zmywanie makijażu jest często trudne bez płatków kosmetycznych. Szczególnie kiedy rzęsy pomalowane są tuszem wodoodpornym lub makijaż był mocny. Sięgamy wówczas po jednorazowe płatki kosmetyczne i płyn micelarny lub do demakijażu. Ale tu możemy skorzystać z takich, które są wielokrotnego użytku! Wystarczy zaopatrzyć się w zapas - np. 5 kompletów (najczęściej sprzedawane są po 10 szt). Płatki takie często też radzą sobie doskonale z demakijażem - wystarczy je zwilżyć. Na trudniejszy do usunięcia makijaż można dodać odrobinę oliwki lub płynu do demakijażu i gotowe. Płatek ten później płuczemy, suszymy i możemy użyć go ponownie.

 

Rękawiczka do demakijażu

Gadżet ten jest podobny w działaniu do płatków, które opisaliśmy wyżej. Rękawiczki natomiast często powinny wystarczyć same w sobie do demakijażu. Ze względu na wielkość będą schły trochę dłużej, niż płatki, ale w dalszym ciągu jest to rozwiązanie godne uwagi. 

 

Demakijaż

Płyn do demakijażu, płyn micelarny, pianka, tonik i… i oczywiście możemy używać tego wszystkiego, ale do samego demakijażu polecamy używać możliwie delikatnych i naturalnych substancji. Na lekko, codzienny makijaż wystarczą płatki lub rękawiczki, natomiast żeby zmyć ten mocniejszy - można sięgnąć po olejek do twarzy. Nie dość, że pozwoli na pozbycie się makijażu, to również będzie stanowił bazę do lekkiego masażu, jaki można zrobić podczas mycia twarzy. Nadmiar wystarczy później zmyć ciepłą wodą i dobrze wytrzeć ręcznikiem do twarzy, a następnie nałożyć ulubiony krem lub serum. 

 

Materiały menstruacyjne

Podpaski są znane wszystkim, ale mamy też sporo innych rozwiązań wspierających podczas menstruacji. Kubeczek, czy majtki menstruacyjne. Gąbeczki, czy podpaski wielokrotnego użytku. Wszystko to stanowi przyjazną środowisku (i portfelowi) alternatywę. Zobaczcie nasz wpis dedykowany tym produktom:

https://www.zakupywm1.pl/ekotipy/10940/te_dni_w_wersji_eko


 

Czy macie jeszcze jakieś pomysły na eko-rozwiązania w kosmetyczce? Napiszcie do nas na FB!