Centrum Handlowe M1

Choinka "zrób to sam"

Choinka "zrób to sam"

Co powiecie na alternatywną choinkę?

 

Mamy dla Was kilka patentów na ekologiczną choinkę. Ale co to właściwie znaczy ekologiczna choinka?

"Żywa choinka" jest ekologiczna - tak, ale to ścięte drzewko. Można zamiast tego kupić taklie, które jest z korzeniami w donicy, dzięki czemu po Świętach w domu nie będą walały się stosy igieł, a nasz ogród lub inna przestrzeń zostanie ozdobiona później nowym drzewkiem. Co ważne - upewnijcie się, że w donicy faktycznie są korzenie.

 

Nasza choinka może też mieć ozdoby, które nie tylko będą cieszyć oko, ale też nie są z plastiku. Wystarczy wysuszyć plastry pomarańczy i zawiesić je na choince. Pokrojoną pomarańczę rozłóżcie na papierze do pieczenia i połóżcie na noc na kaloryferze - rano powinny wyjść piękne krążki idealne na choinkę, ale też do ozdobienia stołu świątecznego, czy... do zimowej herbaty! Dodatkowo na choince możecie zawiesić szyszki (śmiało pomalujcie je - świetna zabawa dla dzieci gwarantowana), a także laski cynamonu. A co powiecie na zawieszenie kilku pierniczków? Dzięki takim ozdobom nasza choinka będzie nie tylko piękna, ale też pachnąca. 

Ale ale... co powiecie na zupełnie inną choinkę? Potrzebujecie: kilku (min 5) patyków lub drewnianych drążków o różnej dlugości i sznurka. A ozdoby? Czego tylko sobie życzycie :) Przed rozpoczęciem związywania końców patyków ułóżcie je na ziemi, żeby ocenić jak będzie wyglądała finalna choinka i jakiej będzie wielkości. Nastepnie zacznijcie związywać ich końce - najlepiej jednym sznurkiem bez ucinania go. Na choince możecie zawiesić ozdoby pomarańczowe, ale też ledowe lampki. Choinkę można zawiesić na ścianie, na szafie, na drzwiach a nawet na lustrze - wówczas efekt będzie powalający.