Centrum Handlowe M1

Ozdabiamy Święta

Ozdabiamy Święta

Co powiecie na niesztampowe dekoracje świąteczne?

Wystarczy trochę czasu, chęci i to, co często mamy w domu, żeby stworzyć piękne dekoracje! Podpowiadamy jak :)

 

Zacznijmy od starych papierów - gazety, porysowane kartki, zalane kawą listy - wszystko się przyda! Potnijcie papiery na różnej wielkości kwadraty i przygotujcie patyczek do szaszłyków. Później wystarczy ponabijać papiery (od największych do najmniejszych) i nieregularnie poukładajcie je jeden na drugim. Efekt? 

Jeśli macie zapisane ładnym pismem kartki, nuty, luźne strony starej książki - zróbcie z nich trójkąt (uwaga, musi mieć bardzo długie i "strome" boki i złóżcie w harmonijkę. Przebijcie patyczkiem do szaszłyków i gotowe!

 

Macie pustą, szklaną butelkę? Moze być po wodzie, winie, może to. być słoik lub butelka po soku. Włóżcie do niej sznurek światełek ledowych - bardzo efektowane ozdoba na stół, czy parapet. 

Jesli dysponujecie kawałkiem drewna, to już praktycznie macie ozdobę! Połóżcie na nim świece (możecie je przykleić dla bezpieczeństwa) i ustawić inne ozdoby - chociazby szyszki w sloiku. I jest pięknie!

Laski cynamonu to produkt bardzo popularny w grudniu. Ale wykorzystamy go nie tylko do kulinarów, ale też do ozdoby! "Owińcie" nimi świecę - tylko uwaga - jeślli ją zapalicie to kontrolujcie poziom jej spalenia, żeby cynamon nie dotykał ognia.

Sama natura, czyli suszone pomarańcze, szyszki i laski cynamonu. I od razu jest klimat :)

Możecie też stworzyć wlascną choinkę i ozdoby na nią! Jak? Sprawdźcie w naszym poprzednim wpisie - kliknijcie TUTAJ