Playmobil - 3 światy

Playmobil - 3 światyPlaymobil - 3 światy

Interaktywna wystawa Playmobil trzy światy

Wystawa Playmobil 3 światy to wyjątkowe wydarzenie trwające od 26.09 do 8.10.2022.  Całość wystawy podzielona jest na 3 światy: Świat Piracki, Świat Księżniczek i Rycerzy oraz Świat City Life. W każdym świecie znajdują się atrakcje interaktywne oraz eksponaty do podziwiania przez najmłodszych.

Wystawa jest czynna codziennie od 26 września do 8 października w godzinach otwarcia centrum. Dodatkowo w dniach 3 i 8 października w godz. 11:00-19:00 odbywać się będą pokazy chemiczne w Laboratorium Czarnoksiężnika

 

Atrakcję w świecie piratów:

- Statek Piratów – Wielki statek o wymiarach: 7m x 2m, w którym znajdziemy bocianie gniazdo, armatę kompas, koło sterowo do robienia zdjęć oraz pokoik kapitański z mapami i skarbami. Poza tym znajdziemy też w nim oryginalne pirackie zabawki w podświetlonej części statku. Znajduję się też tam kącik plastyczny, w którym dzieci mogą narysować pracę konkursową lub wziąć do domu kartę prac.

- Konkurs plastyczny FB – podczas trwania wystawy na profilu facebookowym M1 Czeladź zorganizowany zostanie konkurs, w którym dzieci na kartach pracy pobranych w pirackim zamku będą mogły narysować swój świat Playmobil. Prace będą publikowane w komentarzach pod postem konkursowym. 3 najlepsze prace zostaną nagrodzone zestawami zabawek Playmobil.

- 2 beczki pirackie, latarnia morska, więzienie pirackie – okazałe elementy scenografii, które są jednocześnie witrynami, w których wyeksponowane są tematyczne zestawy zabawek.

- 3 Figury Piratów w rozmiarze XXL

 

Atrakcje w świecie rycerzy i księżniczek:

- Gigantyczny zamek – Zamek o wymiarach: 8m x 4m, wyposażony w dwie duże i dwie mniejsze wieże strażnicze, na których czuwają rycerze z armatami oraz smok. W dniach 3 i 8 października zostanie ustawione w nim Laboratorium Czarnoksiężnika, w którym w godz. 11:00-19:00 będą odbywać się pokazy fizyczno-chemiczne.

- Laboratorium Czarnoksiężnika – Pokazy fizyczno-chemiczne – Odbywać się będą w 40-minutowych blokach. Start o każdej pełnej godzinie. Podczas pokazów zostaną zaprezentowane doświadczenia z suchym lodem, eksperymenty z ciśnieniem atmosferycznym, wybuch piany itp.

- Średniowieczne dyby – miejsce, w którym dzieci mogą dać zapiąć się w dyby i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

- Gablota rycerska – stylizowana na zamkową wieże witryna z kompletnym zestawem rycerskim Playmobil.

- Figurki Rycerzy w rozmiarze XXL

 

Atrakcję w świecie City Life:

- wóz strażacki XXL – wielki wóz strażacki o wymiarach 4m x 2m, w którym znajdują się duża drabina, figurka strażaka oraz komplet wszystkich zabawek z zestawów Playmobil o straży pożarnej.

- Tablica szkolna XXL – idealnie odwzorowana zabawka Playmobil w rozmiarze prawdziwej wielkiej tablicy szkolnej.

- Wystawa skorupiaków – wystawa, w której dzieci mogą zobaczyć i zapoznać się z informacjami na temat najpopularniejszych żyjących na świecie skorupiaków – znajdziemy tutaj m. in. Żółwia, skorpiona, kraba, tarantule czy patyczaka.

- Figura Nauczycielki XXL

- Kolorowanki Interaktywne – stanowiska do tworzenia na ekranie dotykowym swoich właśnych rysunków.

- Ścianka foto – stanowisko do robienia zdjęć w towarzystwie figur Playmobil w rozmiarze XXL.

- Gablota szkoła – witryna z pełnym zestawem Playmobil Szkoła.

- Figura Strażaka XXL

- Quiz wiedzy – miejsce, w którym dzieci mogą zmierzyć się z prostymi pytaniami z zakresu historii. Odpowiedzi są udzielane na ekranie dotykowym.

- Gablota Pomoc drogowa – witryna z kompletnym zestawem Playmobil Pomoc Drogowa

- Strefa swobodnej zabawy – stoiliki z wystawionymi zestawami Playmobil, gdzie dzieci mogą układać swoje budynki i bawić się do woli pełnymi zestawami zabawek.

- Mini Kino, w którym na wygodnych leżaczkach Playmobil, dzieci będą mogły obejrzeć odcinki serialu Playmobil, tematycznie związane ze światem rycerzy i księżniczek

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Bi1

Pon - Pt: 08:00 -21:00
Sob: 08:00 -21:00
Niedz: 09:00 -21:00

Media Markt

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

OBI

Pon - Pt: 07:00 - 21:00
Sob: 07:00 - 21:00
Niedz: 09:00 - 20:00
* 23 czerwca centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 30 czerwca