Różowa Skrzyneczka w M1

Różowa Skrzyneczka w M1Różowa Skrzyneczka w M1

 

To "Ten czas żeby pogadać" - o menstruacji, dojrzewaniu, kobiecych badaniach i raku jajnika.

Od 4 do 7 maja zapraszay do M1 na kobiecy tydzień (nie tylko dla kobiet!), a także na cykl krótkich wykładów w formie warsztatów, prowadzonych przez profesjonalne edukatorki. Od środy do soboty nasze hostessy będą rozdawały specjalne broszury zawierające dawkę wiedzy niezbędną każdemu. Dodatkowo w wystawionych w Różowej Strefie skrzyneczkach będą znajdować się podpaski, które mozna swobodnie wziąć. 

Dodatkowo  7 maja od godziny 15:00 odbędzie się seria krótkich wykładów w formie warsztatów, na które zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn - ojców, partnerów i nie tylko. 


Po akcji Różowe Skrzyneczki zaopatrzone w środki do higieny intymnej zawisną na stałe w Centrach, aby każda kobieta mogła skorzystać z nich w każdej chwili.  

 

- Jak dowodzą badania, blisko pół miliona kobiet w naszym kraju nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. Niemal każdą z nas spotkał problem braku ich dostępności w szkole, na uczelni, w urzędzie czy w miejscu pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się na zawieszenie w Centrach Handlowych M1 Różowych Skrzyneczek pełnych środków higieny, dostępnych bezpłatnie dla każdej kobiety. Aby obalać tabu, pomóc kobietom w przełamywaniu bariery wstydu i jasno mówić o problemach, które nie powinny mieć miejsca w nowoczesnych, otwartych społeczeństwach XXI wieku, przeprowadzamy kampanię informacyjną oraz spotkania i warsztaty z edukatorkami w M1– mówi Urszula Porębska, dyrektor marketingu METRO PROPERTIES.  

Ponad 40 procent rodzin nie rozmawia w polskim domu o miesiączce, mimo że jest ona normalnym, fizjologicznym elementem codziennego życia kobiety. Tyle samo nastolatek unika poruszania tematu miesiączki z ojcem, a silna bariera wstydu nie pozwala im na uzyskanie wsparcia czy zgłębianie wiedzy, która pozwala obalać niepotrzebne mity. Nadszedł więc Ten czas żeby pogadać :) 

Harmonogram spotkania 7 maja:

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 10:00 - 20:00

Auchan

Pon - Pt: 07:00 -22:00
Sob: 07:00 -22:00
Niedz: 07:00 -21:00

OBI

Pon - Pt: 07:00 - 22:00
Sob: 07:00 - 21:00
Niedz: 09:00 - 20:00
* 21 kwietnia centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 28 kwietnia