Mistrzowie Rzemiosła

Mistrzowie Rzemiosła Mistrzowie Rzemiosła

Bezpłatne warsztaty tapicerowania, wicia wianków i wyplatania wielkanocnych ozdób. Rzemieślnicze wyroby od lokalnych twórców. 25 marca (sobota) w godz. 11-17 Centrum Handlowe M1 w Łodzi zaprasza na dzień Mistrzów Rzemiosła.

Gościem specjalnym będzie Maciej Dowbor!

Bezpłatne zajęcia florystyczne, plecionkarskie, garncarskie i tapicerskie to zaledwie początek długiej listy atrakcji, czekających na uczestników wydarzenia. Tego dnia będzie można wykonać własnoręcznie kompozycję florystyczną w słoiku, z użyciem wiosennych kwiatów, spróbować sił w tworzeniu wycinanek ludowych oraz hafcie koralikowym. Garncarze z Bolimowa pomogą wykonać ceramikę z pomocą koła garncarskiego. Wytoczone naczynia będzie można również pomalować. Nie zabraknie przedświątecznych akcentów. Odbędą się m.in. warsztaty z barwienia kurek, królików i jajek metodą stemplowania i tapowania oraz wyplatania świątecznych zawieszek. Wszystkie zajęcia dla dzieci i dorosłych będą bezpłatne.

Mistrzowie Rzemiosła w M1 to również znakomity design od lokalnych twórców. Będą m.in. repusowane herby Łodzi, idealna pamiątka dla świętujących 600-lecie miasta, wiklinowe kosze, naturalne szczotki do masażu ciała czy zamiatania podłogi, tradycyjne pędzle do golenia oraz zestawy do samodzielnego i domowego tapicerowania mebli. 

Tego dnia nie zabraknie również pokazów mistrzowskich: zdun zaprezentuje tradycyjną metodę budowy pieca kaflowego, wikliniarz – techniki wyplatania koszy.

Serdecznie zapraszamy!

Centrum handlowe M1

Pon - Pt: 09:00 - 21:00
Sob: 09:00 - 21:00
Niedz: 09:00 - 20:00

Auchan

Pon - Pt: 08:00 -22:00
Sob: 08:00 -22:00
Niedz: 09:00 -21:00
* 26 maja centrum nieczynne
Najbliższa niedziela handlowa: 30 czerwca