Centrum Handlowe M1

Fotowoltaika nie gryzie

Fotowoltaika nie gryzie

Nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, które stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie, odkrywają przed nami możliwości czerpania energii z naturalnych źródeł. Jednym z nich są panele fotowoltaiczne, które pozwalają uzyskiwać energię ze światła słonecznego. 

Zasady działania instalacji fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne w dużym skrócie zamieniają energię uzyskiwaną z promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Otrzymany w dzięki temu  stały prąd przepływa przez specjalny inwerter, by następnie zostać przekształcony w prąd zmienny, który z kolei może być użytkowany przez dane gospodarstwo czy nawet firmę. 

Energia elektryczna, jaka powstaje w ten sposób, jest taka sama, jak ta dostępna obecnie w gniazdkach. Jej napięcie wynosi zatem 230 V. Panele fotowoltaiczne pozwalają uzyskać w prosty i ekologiczny sposób energię elektryczną, którą można zużytkować na wiele różnych sposobów, jak na przykład:

  1. przeznaczyć na bieżące zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego (albo firmy, czy instytucji)

  2. magazynować i wykorzystać w późniejszym okresie;

  3. a nawet odsprzedawać innym podmiotom

 

Zastanawialiście się kiedyś, czy to rozwiązanie dla Was?

 

Panele fotowoltaiczne zamontowane na budynku powodują, że właściciele nieruchomości są postrzegani jako proekologiczni i idący z duchem czasu, a ponadto:


 

Mamy nadzieję, że przekonaliście się, że fotowoltaika nie gryzie :)